Zabiegi

PIELĘGNACJA DŁONI:

MANICURE TRADYCYJNY
Manicure tradycyjny rozpoczynamy od dezynfekcji rąk, następnie nadajemy kształt paznokciom jednorazowym pilnikiem oraz usuwamy skórki poprzez wysterylizowane narzędzia. Dodatkowo malujemy paznokcie lakierami . Na zakończenie zabiegu na dłonie aplikujemy krem bądź peeling regenerujący firmy Clareny.

MANICURE HYBRYDOWY
Po standardowym zabiegu pielęgnacyjnym jak przy manicure tradycyjnym, który obejmuje nadanie kształcie paznokciom oraz wycięciu skórek. Przechodzimy do pomalowania płytki paznokcia bazą , hardem –który zwiększa trwałość stylizacji oraz wybranym kolorem z szerokiej gamy kolorystycznej głównie marki SEMILAC. Na samym końcu nakładamy top który zabezpiecza cała naszą stylizację. Wszystkie warstwy lakieru są utwardzane przy pomocy lampy Led. Efekt utrzymuje się minimum 14 dni bez naruszenia lakieru. W celu zmycia lakieru z płytki, należy udać się do kosmetologa, która zastosuje odpowiedni preparat.

MANICURE JAPOŃSKI
Polecany jest osobom, które chcą zrobić przerwę od malowania paznokci zwykłymi lakierami bądź hybryda, których paznokcie są łamliwe, kruche oraz brakuje im witamin.
Technika ta wzmacnia naturalne paznokcie, nadaje paznokciom blask jednocześnie zasilając je w składniki odżywcze takie jak wit. A i E, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z Morza Japońskiego wspiera zdrowy wzrost paznokci, wzmacnia je, zapobiega łuszczeniu się i rozdwajaniu, zapewnia jedwabisty połysk utrzymujący się na paznokciu ok. 2 tygodnie.
Zabiegu manicure japońskiego nie powinno się stosować:
bezpośrednio po zdjęciu akrylu czy żelu,w przypadku bardzo zniszczonych paznokci, płytki nadmiernie spiłowanej.
Bezpośrednio po wykonaniu Japońskiego Manicure, nie powinno się malować paznokci lakierem, ponieważ nie utrzyma się na nich (powierzchnia jest zbyt śliska i tłusta).

MANICURE VINYLUX
Manicure zakończony malowaniem rewolucyjnym lakierem zapewniający tydzień modowej perfekcji, bez użycia bazy. Vinylux to lakier, który zwiększa swoją wytrzymałość pod wpływem naturalnego światła. Kiedy inne, zwykłe lakiery kruszą się, a ich wygląd się pogarsza z biegiem czasu, Vinylux jest piękny i staje się coraz bardziej odporny.
Lakier Vinylux daje możliwość noszenia nieskazitelnych paznokci w nasyconych, świeżych kolorach przez tydzień – bez odpryskiwania. Ponadto Vinylux zmywa się zwykłym zmywaczem do paznokci. Schnie w ekspresowym tempie więc nie trzeba w nieskończoność czekać, aż lakier wyschnie.

MANICURE dla MĘŻCZYZN
Panowie odwiedzający nasz salon mogą liczyć na profesjonalną pielęgnację dłoni i stóp. Manicure męski różni się od manicure tradycyjnego tym że w końcowej części manicure zamiast malowania paznokci na życzenie wykonujemy polerowanie płytki paznokcia.
W trakcie zabiegu zajmujemy się:
dezynfekcją dłoni, skróceniem i opiłowaniem paznokci, przygotowaniem, zmiękczającej kąpieli dla dłoni, odsuwaniem skórki z paznokcia za pomocą patyczka,wtarciem odżywczej oliwki w okolice paznokci, wypolerowaniem płytki paznokciowej, wmasowaniem balsamu w dłonie lub wykonanie naszego świetnie nawilżającego peelingu.

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI
Na co dzień lub na specjalne okazje możemy przedłużyć nasze paznokcie.
Paznokcie należy regularnie uzupełniać co 3 – 4 tygodnie.
Przedłużamy metodą żelową za pomocą tipsa lub na tzw szablonie.
Technika z tipsem polega na naklejeniu mniej więcej w 3/4 długości płytki sztucznego paznokcia (tipsa) i pokryciu go żelem
Technika na szablonie polega podłożeniu specjalnej papierowej formy na którym budujemy paznokieć żelem . Przed modelowaniem ustala się długość i kształt tipsów, umożliwi to optymalne nałożenie materiału utwardzającego.

PIELĘGNACJA STÓP:

PEDICURE

Przez większą część roku nasze stopy pozostają w ukryciu. Nie mają jednak lekkiego losu –wysokie obuwie, zmiany temperatury, to wszystko wpływa na ich wygląd i funkcjonowanie. Zamiast gorączkowo szykować się przed wyjazdem wakacyjnym, warto zadbać o ich kompleksową pielęgnację przez cały rok.

Do zabiegu używane są jednorazowe kapturki ,pilniki, bloczki, a wszystkie narzędzia poddawane są sterylizacji.

Pedicure klasyczny rozpoczynamy od  kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli aromatycznych. Po jej zakończeniu osuszamy stopy i dokonujemy ich oględzin. Usuwamy stary lakier  i skracamy paznokcie Na skórki dodatkowo nakładamy płyn do ich zmiękczania i odsuwamy bądź też wycinamy w zależności od woli klienta.

 Po opracowaniu paznokci przechodzimy do kolejnego  kroku czyli usunięcie zrogowaciałego naskórka w obrębie stopy oraz odcisków i nagniotków za pomocą frezarki.

Na zakończenie zabiegu wmasowujemy krem bądź  wykonujemy regenerujący peeling. Zabieg kończy się podobnie, jak w przypadku manicure do wyboru polerowaniem paznokci, nałożenie pasty japońskiej oraz pyłku pszczelego, zwykłym malowaniem, malowanie Vinylux bądź nałożenie hybrydy.

PRZEKŁUWANIE USZU :

W naszej ofercie posiadamy metodę medycznego przekłuwania uszu Blomdahl została opracowana z uwzględnieniem zasad nowoczesnej aseptyki, tak aby nie dopuścić podczas zabiegu do infekcji. Sterylna metoda daje gwarancję, że zabieg przekłuwania jest higieniczny i bezpieczny. Zabieg przekłuwania wykonywany jest przy użyciu sterylnego kolczyka, który znajduje się w sterylnej, jednorazowej kasecie. Dbając o bezpieczeństwo, specjalnie zaprojektowano kształt kasety i jej miękkie, zaokrąglone krawędzie

KOLCZYKI BLOMDAHL Zostały opracowane po konsultacjach z lekarzami dermatologami. Zaprojektowane tak, aby ułatwić i przyspieszyć proces gojenia uszu po przekłuciu, oraz ułatwić później zakładanie normalnych kolczyków. Kolczyki Blomdahl mogą być również noszone przez osoby, które mają już jakąś alergię, ponieważ są wykonane z plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu lub z czystego tytanu medycznego. Część ozdobna kolczyka, która nie ma bezpośredniej styczności z ciałem, może być platerowana w kolorze złota lub srebra i przyozdobiona kryształkami Svarowskiego

Zatyczka – klucz do szybkiego gojenia  Właściwa cyrkulacja powietrza w miejscu przekłucia ucha zapewnia lepsze gojenie. Opatentowana zatyczka firmy Blomdahl zatrzymuje się na końcówce sztyftu i całkowicie zasłania jego ostrą końcówkę. Zatyczka pozostaje w bezpiecznej odległości od płatka ucha i nie można jej docisnąć, jak w normalnych kolczykach. Dzięki temu, powietrze swobodnie dociera do miejsca przekłucia.

Grubsze sztyfty – łatwa zmiana Proces gojenia się ucha po przekłuciu trwa ponad rok. Nawet po zagojeniu się, skóra wewnątrz dziurek jest cienka i delikatna. Zakładając inne kolczyki, można łatwo uszkodzić miejsce przekłucia i spowodować infekcję. Dlatego do przekłuwania uszu, stosujemy kolczyki o grubszych sztyftach. Dzięki temu dziurki w uszach są nieco większe, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia skóry w trakcie zmiany kolczyków.

Zalecenia po zabiegu:

 • Nigdy nie dotykaj uszu brudnymi rękoma.
 • Dokładnie przetrzyj chusteczkami które dostaniesz od nas po zabiegu w miejscu przekłucia (z obu stron) dwa razy dziennie.
 • Nie wyjmuj kolczyków z uszu podczas mycia.
 • Podczas kąpieli lub mycia włosów, przemyj uszy mydłem w płynie lub szamponem. Następnie, dokładnie spłucz pod bieżącą wodą i osusz jednorazowymi chusteczkami higienicznymi.
 • Pamiętaj, aby miejsce przekłucia i jego okolice były zawsze czyste, suche i miały dostęp powietrza.
 • Zasłaniaj uszy kiedy używasz lakieru lub farby do włosów, perfum, itp.
 • Zachowaj szczególną ostrożność podczas zakładania lub zdejmowania ubrań przez głowę tak, aby nie zahaczyć o kolczyk.
 • Zalecenia dotyczące kąpieli w basenie, jeziorze, lub morzu: unikaj kąpieli tak długo jak to możliwe, pływając nie zanurzaj głowy.
 • Po sześciu tygodniach (chrząstka – po 12 tygodniach) należy zmienić kolczyki na nowe, z mniejszą średnicą sztyftu.

Uszy po przekłuciu goją się rok. W związku z tym, pamiętaj:

 • Noś kolczyki nieprzerwanie przez pierwszy rok po przekłuciu uszu. W przeciwnym razie, dziurki się skurczą i zarosną.
 • Zachowaj szczególną ostrożność podczas zmiany kolczyków.
 • Ryzyko rozwoju alergii kontaktowych (m. in. alergii na nikiel) jest największe w pierwszym roku po przekłuciu. Dlatego tak ważne jest, aby w tym czasie nosić hipoalergiczne kolczyki.